O Şimdi Asker
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
O Şimdi Asker

O Şimdi Asker 23.05.2008

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Doktor Hasta Dialogları

2 posters
YazarMesaj
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 68

Doktor Hasta Dialogları Empty
MesajKonu: Doktor Hasta Dialogları   Doktor Hasta Dialogları EmptyC.tesi Mayıs 17, 2008 11:47 am

Doktorların hastalarıyla yaşadıkları ilginç diyaloglar ve hikayeler duyanları güldürüyor. Bursa'daki Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi'nin Başhekim Yardımcısı Operatör Dr Ceyhun İrgil, hastalarıyla yaşadıkları ilginç anılarını topladı. Opr.Dr. Ceyhun İrgil, tümörden dolayı memesi düşen bir hastasından teşhis için memeyi getirmelerini istediğinde, 'parçayı kedi götürdü' cevabını aldığında şok geçirdiğini belirtti.

Junior Chamber International Türkiye-Genç Girişimciler Derneği'nin Türkiye'nin 10 Başarılı Genci Yarışması'nda Kişisel Başarı Ödülü'ne layık görülen Opr. Dr. Ceyhun İrgil'in hastalarıyla yaşadığı ilginç hikayeler şöyle:

"- Göbekten çocuk yapmaya çalışmışlar: 5 yıldır çocuk olmuyor diye başvuran bir çift vardı. Göbekten çocuk yapmaya çalışıyorlarmış. Gencecik aile. Ama bu eğitim-öğretim meselesi. Çünkü anne kızına, 'sen göbekten çıktın' diye anlatıyor hep.

- Meme tümörü olup, üstüne balık bağlayıp gelen hastam vardı. Meme kanseri için geldiğini sanıyorum. Diyor ki, boğazıma bir şeyler takılıyor, acaba oradan kılçık kaçmış olabilir mi? Tümörlü memenin üstüne niye balık bağlandığını merak ediyorum. Bursa'da öyle bir gelenek varmış, yaranın üzerine özellikle alabalık bağlanırmış.

- Hemoroit fitilini yutup hapı makata sokan hasta: Bir hastam vardı. Hemoroit hastasına bir fitil, bir de kabızlık hapı vermiştim. Hap küçük, fitil uzun. Hasta telefonla arayıp, 'Hocam, haplar büyük, ikiye bölerek yutabilir miyim?' diye sordu. Nasıl, uzun olanı mı? Onlar fitil, makatına sokacaksın onları' diyorum. 'Yok ağabey ben küçüğünü oraya bıraktım, büyüğünü de yuttum' dedi.

- Kedinin çaldığı meme: Bir meme, tümörden ötürü çürür ve düşer mi? Bir insanın memesini kedi kaçırabilir mi? Kedi kaçırmış memeyi. Bulamadılar, getiremediler memeyi. Hem de Gemlik'te. 'Getirin de parçayı tahlil yapalım' dedik, yok getiremediler.

- Üçüncü memeyi normal sanan çift: Bir kadının 3 memesi var. 50 yaşlarında. Yenişehir'den. 'Ağrıyor' diye geldi. Doğuştan, olabilir. Ama 50 yıldır hiç merak etmedin mi bunu? Bana verdiği cevap çok ilginçti: 'Bütün kadınların böyle değil mi?' Pes doğrusu. Kocasına döndüm. Ya amca, hiç televizyon izlemez misin? Televoleler'de filan görmez misin, 2 memeli kadınları? Ne dedi biliyor musunuz? Onların 3. memeleri arkalarında değil mi?"
https://bizimmekan.forum.st
eboş
Süper Moderatör
Süper Moderatör
eboş

Kadın Mesaj Sayısı : 63

Doktor Hasta Dialogları Empty
MesajKonu: Geri: Doktor Hasta Dialogları   Doktor Hasta Dialogları EmptyPtsi Mayıs 19, 2008 10:35 am

waay bæ harbiden çok ilginçler saol paylaşım içiin....

Doktor Hasta Dialogları
1 sayfadaki 1 sayfası